.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


"משרד בתל אביב", שהחל לפעול בינואר 1994, הוא מקום עבודה של אוצרת המתפקד גם כחלל תצוגה אלטרנטיבי לאמנות בין-תחומית. שילוב זה, בין אוצר ואמן הפועלים באופן שוטף ויומיומי בחלל עבודה אחד, הוא רעיון ניסיוני וראשון מסוגו בארץ.
התפישה האוצרותית מבקשת ליצור חיבורים וזיקות בין תחומי יצירה שונים, כגון מוסיקה, וידיאו, תיאטרון, אדריכלות, עיצוב, צורפות, ציור, צילום ופיסול. בשל ממדיו הקטנים של המשרד ומבנהו כקובייה לבנה, נוצר דיאלוג עם התפישה האדריכלית של החלל. השאיפה היא להגיע ליצירה מדויקת ככל האפשר, תוך ליווי עבודת האמן - בין שהוא מקומי ובין שהוא זר - בכל שלביה, והקפדה על רלוונטיות החלל כמקום.
מדי שנה מוצגים ארבעה אמנים במסגרת "פרוייקט משרד" שאורך כחודשיים, בניסיון להפיק את המרב מן החיבור הזמני בין עבודת האמן לעבודת האוצרת.
בשנת 2000, לאחר שש שנים של התמקדות בהצגת מיצבים, התעוררה תחושה של גודש ובהדרגה התפתחה ההכרה כי המיצב, כדרך בלעדית להצגת אמנות בת-זמננו, הגיע לכלל מיצוי, לא רק ב"משרד בתל-אביב", אלא בארץ ובעולם בכלל. מאז סיום עונת המיצבים האחרונה עבר חלל ה"משרד בתל-אביב" תמורה, הן מבחינת המראה הקובייתי והן מבחינת התפישה האוצרותית העומדת בבסיסו. כיום אנו מכוונים לעשייה מקורית בתחומי הווידיאו, הקולנוע הביתי והציור.
חלל המשרד מאפשר התכנסות אינטימית לצפייה, להאזנה ולהתחברות אל עולם האמנות

 

 

 

 לרשימת הפרויקטים                                                                                                                            כתבו עלינו